Mádaran Deep Matter ripsiväri on tummista tummin, tuuheuttava, ja ripsiä kauniisti erotteleva ja korostava ripsiväri, joka sisältää vain luonnollisia väripigmenttejä. Kerrostettavan koostumuksen ansiosta lopputulos on joko luonnollinen ja klassinen, tai syvän dramaattinen. Erotteleva harja lisää kauniisti väriä jokaiseen ripseen, avaa silmät ja tuo syvyyttä katseeseen.
Luonnonkosmetiikkasertifioidun koostumuksen sisältämä luomurisiiniöljy auttaa ravitsemaan ja tuuheuttamaan ripsiä, samalla kun vegaaniset vahat ja kasviperäiset peptidit tekevät koostumuksesta helposti levittyvän ja pysyvän. 100% vegaani koostumus.
Aqua/Water, CI 77499 (Iron Oxides)***, Stearic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Cera, Glycerin**, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Glyceryl Rosinate, Cellulose, Pentylene Glycol, Pullulan, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Pisum Sativum Peptide, Polyglyceryl-10 Laurate, Sorbitol, Rhus Verniciflua Peel Cera / Rhus Succedanea Fruit Cera, Shorea Robusta Resin, Glyceryl Caprylate/Caprate, Palmitic Acid, Potassium Hydroxide, Acacia Senegal Gum, Magnesium Stearate, Xanthan Gum, Trehalose, Citric Acid, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*
*Ingredients from Organic Farming
**Made using Organic ingredients
***Pure mineral pigments
99% Natural origin of total
COSMOS NATURAL certified by ECOCERT Greenlife according to COSMOS Standard available at http://COSMOS.ecocert.com
Minja K. Varmennettu asiakas. Asiakas on ostanut tuotteen tästä verkkokaupasta.
Harja on hyvä ja sillä on helppo ja hyvä laittaa, mutta koostumus on omaan makuun aivan liian kuiva. Tuntuu ettei väriä saa kunnolla ripsiin, jolloin joutuu laittamaan useamman kerran ja sen seurauksena ripsistä tulee vähän klähmäiset. Itselläni ei leviä ja on helppo puhdistaa pois.
Marika
Antaa hyvin luonnollisen omaiset ripset. Harjassa on “kumipiikit”, jotka erottelevat ripset hyvin, mutta levittävät vain hieman tuotetta kerrallaan. Ripsiväriä on mahdollista kerrostaa jonkin verran, mutta mitään älytöntä tuuheutta/ pituutta ei kannata odottaa. Sopii hyvin luonnolliseen ilmeeseen. Ei ainakaan itselläni leviä lainkaan hellekeleillä (sateessa en ole sattunut vielä käymään. Peseytyy öljyn avulla erittäin helposti eikä jätä jäämiä jälkeensä.