Patykan huippulaadukas aurinkovoide tuntuu kasvojen iholla kevyeltä ja sulautuu ihoon jättämättä sille lainkaan valkoista pintaa. Ohut koostumus tuntuu miellyttävältä, eikä tahmaa tai jätä ihoa öljyisen tuntuiseksi. Kahden mineraalifiltterin, titaanidioksidin ja sinkkioksidin, yhdistelmä antaa tehokkaan ja laajakirjoisen suojan auringon UVA- ja UVB -säteilyä vastaan. Mineraalifiltterit heijastavat UV-säteilyä pois iholta kuin peili.
Voiteeseen on lisätty kaksi erittäin korkean antioksidanttipitoisuuden omaavaa tehoainesosaa, jotka auttavat ihoa taistelemaan auringon aiheuttamia ikääntymismuutoksia vastaan. Karanja on antioksidanttirikasta karanjapuun siemenistä saatua uutetta, ja vihreä mikrolevä puolestaan sisältää jopa 40 kertaa enemmän antioksidantteja kuin beetakaroteeni. Lisäksi aurinkovoiteessa on ihon kosteuspitoisuutta parantavaa hyaluronihappoa sekä ihoa rauhoittavaa aloe veraa ja bisabololia. Tehokas aurinkosuojavoide sopii kaikille ihotyypeille, myös herkälle iholle sekä lapsille 3-vuotiaasta alkaen.
Levitä puhtaille kasvojen ja kaulan iholle ennen auringolle altistumista. Lisää iholle 2-tunnin välein, tai tarvittaessa. Voidaan käyttää myös muiden ihonhoitotuotteiden päälle.
Applicera jämnt och generöst. Applicera på huden varannan timme eller efter behov. Återapplicera ofta och särskilt efter varje bad. Undvik ögonområdet.
AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ZINC OXIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, PENTYLENE GLYCOL, TITANIUM DIOXIDE, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, GLYCERIN, PARFUM (FRAGRANCE), MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, SODIUM HYALURONATE, PONGAMOL, HAEMATOCOCCUS PLUVIALIS EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL*, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, XANTHAN GUM, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, CELLULOSE GUM, SODIUM PHYTATE, ISOSTEARIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, ALUMINA, STEARIC ACID, ALCOHOL, CITRIC ACID.
*Ingredients from organic farming.
99.9% of the total ingredients are of natural origin.
23.5% of the total ingredients are from organic farming.
Krista
Tuotteessa hyvä tuoksu ja pullo ihan käytännöllinen. Mutta tuote jättää ihon valkoiseksi. Ihon pinta jäi myös erikoisen tuntuiseksi tuotteen levittämisen jälkeen. Olen yrittänyt levittää eri tekniikoilla, ravistaa pulloa yms. En käytä kasvoilla. Melko suuri pettymys.
Leena Varmennettu asiakas. Asiakas on ostanut tuotteen tästä verkkokaupasta.
Valitettavasti mineraalifiltterit kuivattavat ihoni pilalle eikä tämä tuote ole siinä mikään poikkeus, vaikka on hehkutettu niin paljon. Hyvin samankaltainen kuin muutkin vastaavat.