Jolien valikoimiin tuli loppusyksystä uusi luonnonkosmetiikan tuoksusarja Florascent. Tuoksut muistuttavat hyvin paljon perinteisiä parfyymeja ja tuoksuvat iholla pidempään kuin moni muu luonnonkosmetiikan hajuvesi. Ja valikoima on todella runsas. Me paljastamme nyt niistä viisi suosikkiamme, ehkä joukossa on sinunkin uusi lempituoksusi.
Tässä meidän Top 5 -suosikkimme Florascentin tuoksuista:
- Thé blanc. “Tämä tuoksuu naiselta joka haluan olla. Se on vahvan, määrätietoisen naisen tyylikäs tuoksu.”

2. Pipapo. “Ihanan erilainen kuin muut Florascentin tuoksut. Melko makea, mutta juuri sopivalla tavalla. Myös moni asiakkaistamme on tykästynyt juuri tähän tuoksuun.”

3. Pivoine. “Erittäin naisellinen. Tätä suihkuteltuaan tekee mieli pukeutua mekkoon ja laittaa huulipunaa.”

4. Du soleil. “Tältä haluaisin että mieheni tuoksuu (ja voisin joskus salaa itsekin käyttää). Ihanan raikas!”

5. Thé vert. “Pehmeän vihreä tuoksu niihin päiviin, kun haluaa tuoksua hyvältä, mutta ei hajuvedeltä.”

P.S. Suosittelemme lämpimästi tuoksun vaihtamista luonnolliseen, sillä hajuvesien tyypillisiin synteettisiin tuoksuaineisiin kuuluvat useat puhtaasti keinotekoiset ja kemiallisesti käsitellyt ainekset, kuten erilaiset bentseenijohdannaiset, asetaatit, aldehydit ja tolueenit, joista osa luokitellaan (luet ihan oikein) ongelmajätteiksi. Kyseiset ainesosat aiheuttavat usein yliherkkyyksiä, vaikuttavat hermostoon ja hormoneihin sekä lapsiin ja eläimiin.
Kuvat Florascent
Olisipa kiva, jos joulukalenterissa olisi enemmän meikkituotteita, kuten esimerkiksi Couleur Caramelin tuotteita jne.
Hei! Suosittelen tsekkaamaan luukut loppuun! Siellä saattaa olla mukava yllätys. Ihanaa joulua!
Mitä “tuoksuvat iholla pidempään kuin moni muu luonnonkosmetiikan hajuvesi” käytännössä sitten on? Montako tuntia? Itellä on haussa jotain aamusta iltaan kestävää, ettei tarvis pulloa kanniskella mukana.
Aa, ja noi tässä linkatuthan on de Toiletteja. Eli laimeampia kuin sarjan parfyymit? Kattelin brandin sivuja ja nyt pitäs päästä jonnekin paikan päälle tsekkimään noi kaikki mitä niillon. Teiltä ei sitten saa tuoksuvalikoimanne sampleja? Olis tosi mukava testata etää. Nimenomaan kauan kestäviä, intensiivisiä parfyymeja saa etsiä- ja että saisi haistella ennen ostoa. Sain juuri Hawaijilta pienenä pysyttelevän, perinteisin reseptein tekevän firman näyte-eriä. Vaniljainen tupakka oli jotain nii-in huumaavaa ja oikeaa.
Nämä kestävät aamusta iltaan, jokaisen iholla tietysti aina yksilöllisesti! Mutta voimme Joliessa kyllä innokkaasti kertoa, että kestäviä ovat! Iloa alkaneeseen vuoteen!
Joo Eau De Toilettet kestävät toki vähän heikommin, mitä parfyymit mutta suht kestäviä ovat kyllä nämäkin! Jos kaipaat kestävää tuoksua, valitsisin kuitenkin silloin parfyymin. Sampleja on joistain tuoksuista poikkeuksellisesti mahdollista saada, laitatko yhteystietosi sähköpostilla info@Jolie.fi niin laitamme sinulle tuoksunäytteitä postitse tulemaan. Oliko sinulla jotain erityistoiveita? Katsomme, mitä voimme tehdä!